„Be Irish for a Day”- Dzień św. Patryka w naszej szkole

      Możliwość komentowania „Be Irish for a Day”- Dzień św. Patryka w naszej szkole została wyłączona

17 marca przypada Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy. Społeczność naszej szkoły również je uczciła w dniu 14 marca 2024r.

W świąteczny nastrój i klimat uroczystości wprowadziła nas dekoracja klas gazetkami i wystawami o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Uczniowie wykonywali prezentacje oraz plakaty, na których umieścili najważniejsze symbole związane z osobą św. Patryka oraz Irlandią, a także z współczesnymi tradycjami kultywowanymi nie tylko na Zielonej Wyspie, ale i na całym świecie. Jedną z nich, najbardziej charakterystyczną, jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Nie mogło zabraknąć i w naszej szkole tego akcentu – większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono.

Ciekawą atrakcją dla młodzieży okazało się spotkanie z rodowitym Irlandczykiem – Panem Jamesem O’Dwyer, który opowiadał szkolnej młodzieży o historii święta, patronie Irlandii, symbolach, sportach, potrawach i różnych ciekawostkach z życia w Irlandii. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali zaproszonego gościa oraz zadawali pytania.

Zwieńczeniem szkolnych obchodów Dnia św. Patryka był konkurs liczenia po irlandzku, w którym zwyciężyły dwie uczennice: Amanda Wołk (kl. 8) i Nikola Krawiec (kl. 5 A) oraz Quiz wiedzy o Irlandii, w którym I miejsce zajęła drużyna klasy 5 B.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego roku i kolejnych obchodów! Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, serdecznie dziękujemy!