Przydatne linki

Adres do dziennika elektronicznego VULCAN tutaj:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamedyka

 

To swego rodzaju platforma, program online, który po darmowej rejestracji pozwala na tworzenie różnego rodzaju grafik. Od grafik na bloga, przez ulotki, po prezentacje. Aktualnie około 40 różnych typów grafik. Z Canvy korzysta…2 miliony użytkowników, ponad 200 000 organizacji (Canva for Work). To naprawdę przydatne narzędzie. link do strony

 

 

GIMP to darmowa aplikacja, którą z powodzeniem można wykorzystywać zarówno do zaawansowanej obróbki fotografii jak i do tworzenia grafik na potrzeby Internetu. Podobnie jak Photoshop, również GIMP został wyposażony w szereg narzędzi (pędzel, zaznaczenie, gumka, wypełnienie, różdżka, powiększenie, klonowanie, wystawianie tekstu, rozmazanie, ołówek, skalowanie, lasso itp.) pozwalających wykonać elementarne, choć wcale nie tak proste obliczeniowo operacje na grafice.

Link do programu TUTAJ

 

Jeśli jakiś program może konkurować z gigantem spod szyldu Microsoftu, to jest to właśnie LibreOffice Impress. Również wchodzi on w skład pakietu biurowego (LibreOffice), którego charakterystyczną cechą jest rozszerzenie dokumentów w postaci plików OpenDocument. Używanie asortymentu w środowisku domowym i korporacyjnym, a także w szkołach, jest darmowe.

do pobrania tutaj: POBIERZ

 

WinRAR 5.80 jest najnowszą wersją znakomitego programu WinRAR do kompresji plików. Wybierz wersję dostosowaną do Twojej platformy sprzętowej i pobierz za darmo program. RAR Dostępny jest również dla systemów mobilnych Android OS.

do pobrania tutaj: POBIERZ

 

 

Pivot Animator to darmowy program do tworzenia animacji 2D, w oparciu o tak zwanych „patyczkowych ludzików” (ang. stick-man). Aplikacja pozwala na szybkie przygotowanie prostych animacji nawet mniej doświadczonym osobom.

do pobrania tutaj: POBIERZ

OpenToonz to otwarta i darmowa wersja programu do tworzenia dwuwymiarowych animacji. OpenToonz nadaje się do animacji kolorowych i czarno-białych, przygotowanych na papierze i zeskanowanych (OpenToonz zawiera narzędzia do kreślenia wektorowych konturów na podstawie szkiców) lub opracowywanych od początku na komputerze (w programie znajdują się także narzędzia do rysowania i kolorowania). W OpenToonz można przeprowadzić proces produkcji animacji od projektowania ujęć na podstawie scenariuszu do postprodukcji wyrenderowanych ujęć. Jego zaletą jest możliwość zaplanowania przestrzeni roboczej według własnych potrzeb.

Do pobrania tutaj: POBIERZ

 

 

Program Baltie jest środowiskiem programowania dla uczniów w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Uczniom młodszym lub słabszym spodoba się łatwe, intuicyjne podejście, praca na gotowych elementach, dużo grafiki. Bardziej zaawansowani będą zadziwieni możliwościami programu, które dorównują możliwościom języków
klasy Pascal czy C.

do pobrania tutaj: POBIERZ

 

 

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. Wersje instalacyjne do pobrania tutaj: Wersja 2.0 oraz wersia 3.0 lub wersja bez instalacji w przeglądarce internetowej wersja online.

Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. Dlatego stworzyliśmy e materiały. Są odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania nowoczesnej, cyfrowej szkoły.  Strona znajduje się TUTAJ

 

 

Strefa dla ucznia MIGRA

Kanał na YouTube Migra