Witajcie w szkole pierwszaki!

      Możliwość komentowania Witajcie w szkole pierwszaki! została wyłączona

 

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Takim dniem dla naszych pierwszoklasistów był 12 października 2023 roku, kiedy to złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Dzieci przygotowywały się do niej pod okiem wychowawczyni, Pani Marty Burko. Uczyły się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób, aby wszystko dobrze wypadło. I tak też się stało. W dniu ślubowania pierwszoklasiści w odświętnych strojach pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji oraz słodkości. Po pasowaniu Pani Dyrektor złożyła najmłodszym uczniom życzenia powodzenia i wielu sukcesów w nauce.

Dzisiejszy dzień był również okazją do świętowania 75-lecia powstania naszej szkoły, 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej  i powszechnie znanego święta nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. Piękny program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły  uczcił te wydarzenia.