11 listopad – Narodowe Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania 11 listopad – Narodowe Święto Niepodległości została wyłączona

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem. 11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej w 1945r. a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r. W trudnym czasie pandemii i zdalnego nauczania uczniowie naszej szkoły przygotowali w domach swoje krótkie prezentacje i powstała audycja. Tak więc skromnie, ale świętujemy. Tradycji stało się zadość!

Prace najmłodszych uczniów naszej szkoły