Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży w badmintonie – Białystok 05-08.03.2020

      Możliwość komentowania Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży w badmintonie – Białystok 05-08.03.2020 została wyłączona

W dniach 5-8 marca bieżącego roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku rozegrane zostały Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w badmintonie. W turnieju uczestniczyło: po 9 zespołów dziewcząt i chłopców z 10 województw w ramach Igrzysk Dzieci i po 10 zespołów dziewcząt i chłopców z 12 województw w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” Białystok i Szkoła Podstawowa nr 32 z Białegostoku.

 

 Otwarcia Igrzysk Dzieci dokonał Wiceprezes Polskiego Związku Badmintona Pan Lech Szargiej.

 W otwarciu zawodów uczestniczyli także: Wojewoda Podlaski – Pan Bohdan Paszkowski, Sekretarz generalny Zarządu Krajowego SZS – Pan Dariusz Abramuk oraz Prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOL – Pan Janusz Kochan. Otwarcie zawodów poprzedziło uroczyste wprowadzeniem i przedstawienie zespołów, z których każdy niósł tabliczkę z herbem województwa, które reprezentował.

Podsumowania zarówno Igrzysk Dzieci, jak i Młodzieży dokonał Wiceprezes Podlaskiego SZS – Pan Marek Sadowski. Uczestniczącym zespołom podczas podsumowania Igrzysk Dzieci nagrody wręczali Panowie: Dariusz Piontkowski, Kazimierz Gwiazdowski, Dariusz Abramuk i Bohdan Paszkowski.

 Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Drymajło, Szymon Kazimir, Jakub Fortuna.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. SP 32 Białystok
  2. SP 1 Głubczyce
  3. SP 323 Warszawa
  4. SP 10 Suwałki
  5. SP Medyka
  6. SP Dratów
  7. ZS 1 Władysławowo
  8. SP Krynki