Home » Uncategorized » Finał Wojewódzki w Straszęcinie

Finał Wojewódzki w Straszęcinie

Grudzień to bardzo pracowity miesiąc dla badmintonistów ze Szkoły Podstawowej z  Medyki, zarówno dla tych starszych jak i młodszych zawodników. Po eliminacjach, w których wystartowało 76 zespołów, do finału awans uzyskało po 12 najlepszych zespołów, które spotkały się Finale Wojewódzkim w Straszęcinie w dniach 13 i 14 grudzień 2018r. Do zawodów w każdym dniu przystąpiły 12 drużyn dziewcząt i 12 chłopców.

W pierwszym dniu Finału Wojewódzkiego w Straszęcinie podczas  Igrzysk Dzieci, drużyna dziewcząt, w składzie: Natalia Horst, Dżesika Gółkiewicz i opiekunem Markiem Podgórskim, w losowaniu trafiła na drużynę SP Widełka oraz SP nr4 w Sanoku. Niestety dziewczyny przegrały oba spotkania z wynikami 1:4, uzyskując 9 miejsce w województwie. Usprawiedliwieniem dla nich jest to, że jedna z zawodniczek uskarżała się na złe samopoczucie wywołane chorobą lokomocyjną.

Lepiej poradziła sobie drużyna chłopców w składzie: Kacper Drymajło, Szymon Kazimir, Jakub Fortuna oraz opiekunem Markiem Podgórskim zajmując I miejsce Finale Wojewódzkim w Straszęcinie.

Drużyna z Medyki wylosowana została do grupy z  SP Korzeniów i SP Żupawa, z którymi wygrała  w obu meczach z wynikami 5:0 i wychodząc z grupy na I miejscu. W ćwierćfinale spotkali się z drużyną SP nr 13 z Mielca, a potem w półfinale z  SP Czaszyn wygrywając oba spotkania 3:0. W finale spotkali się z faworytem całego turnieju SP Straszęcin. Po zaciętych grach singlowych i deblowych wygrali z wynikiem 3:2, co skutkuje awansem do Finału Ogólnopolskiego, który na wiosnę rozegrany będzie w Katowicach.

W drugim dniu Finału Wojewódzkiego w Straszęcinie podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej, obie drużyny uzyskały III miejsca Finale Wojewódzkim.

Dziewczęta w składzie: Aleksandra Woźniak, Oliwia Serafin, Andżelika Kniaź oraz opiekunem Markiem Podgórskim, trafiła do grupy ze szkołami SP nr 3 Dębica oraz SP Żupawa. W pierwszym meczu po długiej walce, dziewczyny  przegrywają z SP nr3 Dębica 2:3, natomiast z SP Żupawa wygrywają 5:0 i wychodzą z grupy z II miejsca. W ćwierćfinale wygrywają z SP Dachnów 3:2 i spotykają się w półfinale ze Straszęcinem, niestety przegrywają  0:3 i w walce o III miejsce wygrywają z drużyną z SP Stale 3:0, plasując się w Finale Wojewódzkim na III miejscu!

Chłopcy w składzie: Mikołaj Harapiński, Kacper Obłoza, Jakub Pietnica oraz  opiekunem Markiem Podgórskim, podobnie jak dziewczyny z grupy wyszli na II miejscu, przegrywając z SP nr 13 Mielec 0:5 i wygrywając z SP nr 4 Rzeszów 5:0. W ćwierćfinale wygrywają z SP Łukowe 3:1, niestety w półfinale przegrywają ze Straszęcinem 1:3. W walce o III miejsce z SP Stale wygrywają 3:1, plasując się w Finale Wojewódzkim na III miejscu!


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa