Home » Uncategorized » 70 lecie Szkoły Podstawowej w Medyce

70 lecie Szkoły Podstawowej w Medyce

12 października 2018 r. był uroczystym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. O godzinie 9.00 rozpoczęła się Msza Święta, na którą uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, udali się do kościoła parafialnego. Po Mszy św. wszyscy powrócili do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. W pięknie udekorowanej sali mogliśmy przywitać przybyłych na uroczystość gości, absolwentów szkoły, byłych jej pracowników a także rodziców naszych uczniów. 

Jubileusz 70 lecia stał się okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w naszej pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dzień ten skłaniał do wspomnień, refleksji, zwłaszcza podczas oglądania specjalnie na tę okazje przygotowanych wystaw starych zdjęć, kronik, zeszytów itp.
W tak ważnym, dla naszej społeczności szkolnej, dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor przybliżyła, między innymi, wydarzenia i fakty z kart historii szkoły. Mieliśmy także okazję obejrzeć film o szkole, przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Po ciekawym programie artystycznym, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wypowiedzieli słowa ślubowania i zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiego.
O godz.19.00 rozpoczął się „Bal Absolwentów i Przyjaciół Szkoły”, który zainaugurował tradycyjny polonez. Przy dobrej muzyce i pysznym jedzonku goście bawili się znakomicie.
Trzecia część obchodów jubileuszu to koncert absolwentów „ Z talentem w świat”, który odbył się 14 października o godz. 18.00 w naszej szkole. Stał się on wspaniałą okazją do snucia refleksji
i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do podziwiania niezwykłych talentów młodszych i starszych medyczan. Jak przystało na urodziny, nie zabrakło także wspaniałego tortu.
Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem! W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego święta oraz uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia, pamięć o swojej szkole a przede wszystkim za obecność.

SPRAWOZDANIA KLASY V

SPRAWOZDANIA KLASY VI i VII

 

 


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwa